Laptop

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Żartuję. Sam bym wymienił na takiego zenbooka 13 calowego. Ja od zawsze z dellem, brzydkim siermiężnym, jak ze skodą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

No o to chodzi. Za tą cenę to mam dwa asusy :)
Obrazek
Maverick

Re: Laptop

Post autor: Maverick »

Jakies pol roku temu kupilem dla kobiety Dell'a XPS 15 i po miesiacu padl zasilacz. Jedyny plus, ze w gwarancji byla naprawa door-to-door, ale jak na sprzet z wyzszej polki i niemala kase to zawod mimo wszystko.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Camillinhio pisze:No o to chodzi. Za tą cenę to mam dwa asusy :)
A za swoją Skoda masz dwie Dacie, też się chcesz wymienić? :lol:
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Laptop

Post autor: pab567 »

Ja niestety na DELLu też się zawiodłem - po bardzo udanym e6410 kupiłem e6520. Przez pół roku serwis był wzywany chyba że 4 razy - wymieniali pamięć, procek, w końcu płytę główną i nic to nie pomagało (wyłączał się pod obciążeniem). W końcu oddałem dziada i przesiadłem się na Fujitsu.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

kamracik pisze:A za swoją Skoda masz dwie Dacie, też się chcesz wymienić? :lol:
Taki Asus to powiedzmy poziom skody, a Dacię oceniam na Acera/Toshibę, także tego typu wymiana nie wchodzi w grę ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Laptop

Post autor: szms »

s-e-b-e-b pisze:nie wiem czy kobiece... mi odpowiadał ze względu na wagę, parametry i cenę... Vaio padło po 2 tyg. używania i jak poszedłem oddać do naprawy...Sprzedawca przekonał mnie, abym wybrał zwrot kasy :)

bo Ty to nie umiesz korzystać. :D

Ja bardzo intensywnie kompa obciążam, nie ma u mnie lekko, nigdy mnie żaden soniacz nie zawiódł
Tylko te plastiki mnie irytują. :(
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Szymek, ale u Ciebie zawód faktycznie wymaga orania sprzętu, bo pewnie rendery też robisz na nim czasami?
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

Camillinhio pisze: W cenie do 3.000 zł znajdziesz coś z Della np. Inspiron 5558.
Jest jakaś odmiana z full HD, jak najbardziej mi odpowiada. Miałbym drugiego gracza, alee... ciężko go znaleźć na stronkach typu media-markt, gdzie to można dorwać?
Camillinhio pisze: Dorzucając jeszcze "trochę" możesz mieć Asusa X510JX (dziś takiego kupiłem dla teścia), który będzie miał lepsze odwzorowanie kolorów od Della.
A tego to nawet specyfikacji czy recenzji na internecie nie potrafię znaleźć :shock:
kamracik pisze:Osobiście z nowych do pracy codziennej bym polecał Dell'e, Lenovo i Asusy są dobre, ale raczej nie są zbytnio trwałe dla kogoś, kto non stop podróżuje z lapkiem i często siedzi z nim na kolanie.
Ops... Coo rozumiesz pod słowami "nie są zbytnio trwałe..."??
szms pisze:Ja od zawsze siedzę w Sony.[...]
Też bym chciał jako fanboy tej marki, ale zależy mi na nowym sprzęcie, a od nich sprzętu już raczej nigdzie nie dostanę. Poza tym cenowo mógłbym mieć trudniej.


Ok, czytam kolejne wypowiedzi i zacząłem się obawiać Della. Nie ukrywam, że nie chciałbym mieć żadnych problemów z tym sprzętem ani w czasie, ani tym bardziej po upływie gwarancji... No chyba, że ten 5558 wydaje się większym pewniakiem?


No a co myślicie o lenovo Z70-80? Na plus nad Z50-70 matowa matryca (no i większy ekran).
Ma ktoś jakieś doświadczenia? Co sądzicie o tym pomyśle?
Na minus znowu wyższa cena, ale ma długo służyć, więc jestem w stanie przeboleć... Ehh, a ja naiwny na początku chciałem celować w okolice 2.300 :lol:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Duracell pisze:
kamracik pisze:Osobiście z nowych do pracy codziennej bym polecał Dell'e, Lenovo i Asusy są dobre, ale raczej nie są zbytnio trwałe dla kogoś, kto non stop podróżuje z lapkiem i często siedzi z nim na kolanie.
Ops... Coo rozumiesz pod słowami "nie są zbytnio trwałe..."??
Miałem na myśli właśnie plastiki, zawiasy etc. Po prostu z czasem laptop sprawia wrażenie jakby miał więcej lat aniżeli faktycznie tak jest.

Daruj sobie stronki jak MMM czy Saturn, u nich najczęściej jest strasznie drogo. Zerkaj raczej na X-Kom, Komputronik, Morele i lokalne sklepy specjalizujące się w sprzęcie komputerowym. W MM i podobnych to najwyżej z gazetki w promocji ustrzelisz coś dobrego w dobrej cenie, ale to rzadko i raczej z przypadku.

Jeśli chcesz sprzęt bez wad to raczej dziś takiego nie dostaniesz, nawet flagowe produkty są z wadami, jeszcze za IBM lapek za ponad 5k, a pod nadgarstkami zdarzało się mieć 70C, w Dell'ach też oczywiście zdarzają się wady, ale są stosunkowo nie duże i nie przeszkadzające. Część z Delli np. ma problem, że zdarza im się zawiesić jeszcze w BIOS'ie, trzeba wtedy po prostu odpiąć go od zasilania i na kolejne pół roku problem z głowy. Inny z jakim się zetknąłem to na styku ze stacjami dokującymi, przy hibernacji zdarza się, że monitor świruje (włącza/wyłącza się), rozwiązaniem jest wyjąć wtyczkę i jeszcze raz podpiąć, a dzieje się tak raz na 2 -3 miesiące przy codziennym hibernowaniu i korzystaniu ze stacji. Za to touchpady w Dellach działają świetnie, czego niestety nie mogę powiedzieć o HP (nie wiem jak to w Lenovo, bo dawno nie miałem żadnego na kilka dni).

Zasilacze wymienione tutaj padały i padać będą zawsze, niezależnie od firmy. Aczkolwiek tutaj najbardziej się zawiodłem na Lenovo, bo w pewnym momencie (nie wiem czy tak jeszcze robią) wciskali najtańszą chińszczyznę jeszcze do tego nawet nie brandowaną przez nich, u mnie o dziwo jednak wytrzymał taki jeden już 8 lat, więc też trochę szczęścia potrzeba.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Duracell pisze:Jest jakaś odmiana z full HD, jak najbardziej mi odpowiada. Miałbym drugiego gracza, alee... ciężko go znaleźć na stronkach typu media-markt, gdzie to można dorwać?
http://www.x-kom.pl/p/250692-notebook-l ... f920m.html
Duracell pisze: A tego to nawet specyfikacji czy recenzji na internecie nie potrafię znaleźć :shock:
Na tej samej stronie: http://www.x-kom.pl/p/251240-notebook-l ... tx950.html
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

SSD można poświęcić na korzyść podświetlanej klawiatury ;)
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

kamracik pisze:
Duracell pisze: Miałem na myśli właśnie plastiki, zawiasy etc. Po prostu z czasem laptop sprawia wrażenie jakby miał więcej lat aniżeli faktycznie tak jest.

Daruj sobie stronki jak MMM czy Saturn, u nich najczęściej jest strasznie drogo. Zerkaj raczej na X-Kom, Komputronik, Morele i lokalne sklepy specjalizujące się w sprzęcie komputerowym. W MM i podobnych to najwyżej z gazetki w promocji ustrzelisz coś dobrego w dobrej cenie, ale to rzadko i raczej z przypadku.

Cenna rada, dzięki ;)

Camillinhio, wielkie dzięki! Ślepy muszę być, ale nie trafiłem na to przez google :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

s-e-b-e-b pisze:Kamil, ale te kompy mają zwykłe dyski, a nie SSD :(
Duracell wspominał o kwocie do 3.000 zł, także w tej cenie ciężko o "markę" z ssd. I jak napisał Kamracik, ja tam bym wolał podświetlaną klawiaturę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Laptopa ma być dla studenta, więc znasz jakiegoś co by po nocach nie siedział? :mrgreen:

System to nie problem, jako student dostanie dostęp do MSDNAA i nawet legalnego Windowsa za free dostanie ;)
Zablokowany