Laptop

Tematy nie związane z Superbem
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

kamracik pisze:Pójdź sobie do jakiegoś salonu, nawet do MM i zapakuj takie 17" w plecach zarzuć na ramię i przejdź się po sklepie. Różnica pomiędzy 15, a 17 już jest znacząca nie wspominając 14" i niżej.
No właśnie chciałbym kiedyś tak to wypróbować. Chociaż już mam przeczucie, że będę Wam musiał oddać honor :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Dla mnie rozdzielczość 1300 przy matrycy 15 cali to zdecydowanie za mało. Nawet dwóch arkuszy obok siebie nie odpalisz. Taka rozdzielczość to dla 13-14 cali max.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Kamil, zapominasz, że system dopasuje Ci DPI i otworzysz tak samo dużo tekstu i na FullHD ;) Nie wierzysz, to wrzuć sobie Windows 95 i zobacz ile Arkuszy tekstu tam Ci się zmieści :mrgreen:

Główna różnica to nieco mniej będzie ostry obraz, bo PPI będzie mniejsze, ale nie robi to większej różnicy jak nie ma się bezpośredniego porównania. W razie czego przy grafice i filmach też bateria dłużej pociągnie, bo będzie mniej do procesowania.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5811
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Laptop

Post autor: pab567 »

+1
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Kamracik, miałem takie porównanie w win7, i na mniejszej rozdzielczości mieściło się mniej. Jak to jest w win8/10 nie wiem
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

To zależy od systemu jak się dopasuje, uwierz mi w przeciwnym wypadku dawno byś lupy potrzebował, gdyby przycisk start miał mieć taki sam rozmiar przy 640x480 i FullHD lub większych. Nawet jeśli system wymusi inaczej, to można to podmienić DPI choć w XP pozostawiało to wiele do życzenia (nie skalował wszystkiego, przez co np. przyciski zostawały duże).

W Windows 8.1 i 10 jest to poprawione z tego co pamiętam i tam wszystko ładnie się skaluje podobnież, ale tak czy siak z automatu powinno być widać to mniej więcej to samo. Tym nie mniej jest to do ogarnięcia nawet przybliżeniem w samym Wordzie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

To że system sobie pewne rzeczy skaluje to jasne, jednak w normalnym użytkowaniu rozdzielczość Full HD daje (moja opinia) więcej miejsca na wyświetlanie informacji. I nie muszę czegoś powiększać, czy zmniejszać ;)
A oto wyniki mojego testu na potwierdzenie mojej teorii (obyło się bez parówek):


Rozdzielczość 1920x1080:
Obrazek

Rozdzielczość 1366x768:
Obrazek

Jak widać, na mniejszej rozdzielczości nie mogłem umieścić całości jakże ważnego przekazu :lol:
Obrazek
Elegance

Re: Laptop

Post autor: Elegance »

To przecież logiczne tak samo jak wstawianie tego $/#*$%! srednika w c++ po zakończeniu linijki :lol: , że im większa rozdzielczość tym więcej elementów się mieści ma ekranie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop

Post autor: Camillinhio »

Dla mnie oczywiste, ale próbowali mnie tu przekonać, że to nie ma znaczenia, i że system coś za mnie zrobi ;)
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: chudy »

Ciekawe rozkminy :D
Ja nadal chciałbym zwrócić uwagę na to, żeby nie przykładać aż takiej wagi na markę w laptopach, bo każdy producent ma udane porządnie wykonane modele. Wszystko zależy od ceny i konkretnego przypadku. Nawet Acer potrafi zrobić porządnie wykonany aluminiowy laptop, więc nie można generalizować. Generalizować zaczynać można przy modelach biznesowych, gdzie rządzi tylko kilku producentów (m.in. Dell, HP, Lenovo, Asus) i mają swoje biznesowe, oddzielne linie produktów, ale to już inna półka cenowa.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Przez ostatnie paręnaście lat korzystam głównie z linii biznesowych (HP, IBM, Dell) i powiem, że HP tutaj się już nie liczy. Ich laptopy są po prostu kiepskie wydajnościowo, ergonomicznie i trwałościowo. Znacznie odstają od pozostałych dwóch.

Zgodzę się jednak z tym, że należy oceniać poszczególne modele, ale można stwierdzić kto ma więcej sensownych modeli, a komu udał się jeden z przypadku ;)
Maverick

Re: Laptop

Post autor: Maverick »

Mam tu skrzywienie w strone Lenovo/IBM. I nie zgodze sie, ze jakosc pod rzadami Lenovo spadla wzgledem IBM. Pracowalem na "czystych" IBM'ach ThinkPad T, w okolicach 2005-2007 okres przejsciowy gdzie nawet dwa loga firm sie pojawialy, skonczywszy na "czystych" Lenovo. Inna sprawa, ze za solidnego ThinkPada serii T mozna latwo wydac dooobrze ponad 5k PLN.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

No z Thinkpadami to ja tylko tymi powyżej 5k miałem doczynienia i ich jakość niestety spadła na przestrzeni lat 2004 - 2014. Za to muszę przyznać, że funkcjonalność nieznacznie wzrosła (choćby i rozdzielczość matryc, bo te były śmieszne w 12" - 1024).

Spadek jakości nie jest drastyczny, ale tak samo zauważalny jak w przypadku aut, więc nie ma co piany o to toczyć, a trzeba się pogodzić ;)
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop

Post autor: arturkrakow »

Ja mam T540p i rozdz 2560x1440, generalnie ThinkPad dla mnie klasa ale spora kasa niestety...matryca tylko mat
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
andy_M
Posty: 142
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:00
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: czwartaRP

Re: Laptop

Post autor: andy_M »

Prywatnie tylko toshiba i tylko portage na macie plus dokująca..kiedys w jednej firmie "pokochalem" dell"e ale były to głównie modele z lini precision i wszystkie made in Poland -w porównaniu z acerami samsungami to zupełnie inna półka

Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka
Zablokowany