Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 13 lis 2018, o 05:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 30372 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 ... 2025  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 gru 2017, o 00:23 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Kamil, przyznaj jednak, 偶e takich jajc贸w jak z Passatem to w Skodzie jednak nie ma. Webasto kufa nawet nie umiej膮 zamontowa膰. Przecie偶 to 艣miech na sali i ka偶dy g艂upek z VCDSem to bez problemu ogarnie. Tylko trzeba si臋 tematem interesowa膰 a nie czeka膰 na b艂ogos艂awie艅stwo centrali, kt贸ra ma wszystko w dupie.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 gru 2017, o 05:37 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2014, o 17:24
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Enriquez napisa艂(a):
Kamil, przyznaj jednak, 偶e takich jajc贸w jak z Passatem to w Skodzie jednak nie ma. Webasto kufa nawet nie umiej膮 zamontowa膰. Przecie偶 to 艣miech na sali i ka偶dy g艂upek z VCDSem to bez problemu ogarnie. Tylko trzeba si臋 tematem interesowa膰 a nie czeka膰 na b艂ogos艂awie艅stwo centrali, kt贸ra ma wszystko w dupie.
Sorry sorry, ale ten Pan z internet z webasto to i tak nic. Ja 2 razy je藕dzi艂em do aso skody na gwarancyjn膮 wymian臋 dr膮偶ka zmiany bieg贸w.... Po kilku rozmowach telefonicznych, dw贸ch wizytach i sp臋dzeniu w aso 1g i 30mni nie uda艂o si臋. Za pierwszym razem jak przyjecha艂em to si臋 okaza艂o, 偶e Pani mnie nie wpisa艂a do systemu i mnie nie przyjm膮. Na bank si臋 umawia艂em. Nawet sprawdzi艂em przy nich, 偶e mam w kom贸rce kilkuminutowa rozmow臋 z nimi... To mnie zjechali, 偶e jak bym by艂 um贸wiony to bym przecie偶 dzie艅 wcze艣niej od nich sms dosta艂, a jak nie dosta艂em sms to co ja tu w og贸le robi臋:)) Za drugim razem 2 razy upewnilem si臋, 偶e jestem zapisany i dopiero przyjecha艂em. Wizyta mia艂a trwa膰 do 15 min. Na moje nieszcz臋艣cie musia艂em przyjecha膰 z dw贸jk膮 niespelna 5 letnich dzieci... Po blisko 1,5 godziny oczekiwania (w mi臋dzyczasie g艂odne i znudzone dzieci zd膮偶y艂y startowa膰 wszystkie stoj膮ce w aso samochody:), Pan z serwisu mnie przeprosi艂 i powiedzia艂, 偶e "tu si臋 widzi Pan ulamalo w tej nowej cz臋艣ci i kolejnej nie mamy wi臋c noc z tego. Zadzwonimy do Pana" :)
Jak glabowi t艂umaczy艂em, 偶e po pierwsze ten pekniety element mo偶na w 3 sekundy przeszczepic ze starej cz臋艣ci to "nie nie to si臋 nie da", a na pytanie jak to jest, 偶e czekam jak frajer i co 15min pytam czy ju偶 zrobione, a on m贸wi 偶e jeszcze 10min... Pan nic nie odpowiedzia艂... Pewnie nie chcia艂 mi wprost powiedzie膰, 偶e faktycznie jestem dla nich frajer.
Tym samym uzna艂em, 偶e nie b臋d臋 tam wi臋cej je藕dzi艂. Od tamtej pory olej itp zmienia mi Janusz z Mirkowa, a skoda poza wytartym drazkiem jest ca艂kowicie bezawaryjna:)

Wys艂ane z mojego Redmi 4 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 08:46 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Enriquez napisa艂(a):
mysle ze to kwestia salonu i ludzi, a nie auta. Ja np nie serwisuje mojego auta gdzie zostaje kupowane... sa dla mnie debilami, i nawet dyrektor salonu o tym wie co o nich sadze

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 08:48 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Enriquez napisa艂(a):
No ale tu wina to raczej pp stronie samego ASO, auta nie ma za co wini膰. A jak bywa z r贸偶nymi ASO i osobami tam pracuj膮cymi, to s艂yszymy cz臋sto.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 10:38 

Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2014, o 21:14
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Wczoraj by艂em w dekrze na przegl膮dzie i co prawda przeszed艂 kurak bez najmniejszego problemu ale pan mnie poinformowa艂, 偶e musz臋 jecha膰 do ASO w zwi膮zku z akcj膮 "korekty" softu. Je艣li nie pojad臋, to dostan臋 pismo ze skody z ostatecznym terminem, a je艣li go nie dotrzymam, to przyjdzie zawiadomienie z Ordnungsamtu (prawda, 偶e nazwa urz臋du brzmi uroczo? ) z kolejnym terminem. Je艣li i jego nie dotrzymam, to przyjd膮 mi pod dom i zerw膮 plakietk臋 przegl膮du. Ch*j3.
Czy w polskim ASO mo偶na komu艣 posmarowa膰, 偶eby w tym g艂贸wnym komputerze klikn膮艂 co trzeba, 偶eby wszyscy ju偶 wiedzieli, 偶e nie jestem ekoszkodnikiem - zachowuj膮c oczywi艣cie obecny soft czy to raczej niewykonalne?

Wys艂ane z mojego SM-N950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 10:45 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
kurr.., i jak tu si臋 dziwi膰 偶e jeste艣my 50 lat za nimi..
porz膮dek ma by膰..

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2017, o 13:38 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Michu napisa艂(a):
Czy w polskim ASO mo偶na komu艣 posmarowa膰, 偶eby w tym g艂贸wnym komputerze klikn膮艂 co trzeba, 偶eby wszyscy ju偶 wiedzieli, 偶e nie jestem ekoszkodnikiem - zachowuj膮c oczywi艣cie obecny soft czy to raczej niewykonalne?

Tak si臋 nie da.Jak pojedziesz na akcj臋 serwisow膮,pod艂膮czaj膮 Ci臋 online do "g艂贸wnego komputera" i on sobie odfajkowuje nr vin i co ta tam jeszcze mo偶na do identyfikacji.
Jedyne wyj艣cie,to podjecha膰 do kogo艣 kumatego 偶eby 艣ci膮gn膮艂 aktualny soft na sw贸j komputer,potem do ASO na "akcj臋" i znowu do tunera na ibstalacj臋 starego oprogramowania.

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 00:40 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Michu, a wiesz, 偶e za t臋 ca艂膮 akcj臋 spalinow盲 mo偶na wyd臋bic ~3000 鈧 odszkodowania??
Znajomy ma a4 z silnikiem z tej afery ( wzywaj膮 go oczywi艣cie na aktualizacj臋), ale on ma to gdzie艣 p贸ki co, bo jakas kancelaria za艂atwia mu te odszkodowanie.

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 07:37 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
w Polsce raczej nie wierz臋 w odszkodowania. mam 1.6 tdi na akcji nie by艂em

Wys艂ane z mojego Redmi Note 3 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 08:37 

Tak, pisz臋 o niemcowni.

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 08:40 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Fajnie macie... a do mnie tylko dzwoni膮 co 2 miesi膮ce i prosz膮 o wizyt臋, ju偶 4 raz odmawiam i m贸wi臋, 偶e nie chc臋 a te g艂膮by wydzwaniaj膮 :lol:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 09:06 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Tom-Tdi napisa艂(a):
Michu, a wiesz, 偶e za t臋 ca艂膮 akcj臋 spalinow盲 mo偶na wyd臋bic ~3000 鈧 odszkodowania??
Znajomy ma a4 z silnikiem z tej afery ( wzywaj膮 go oczywi艣cie na aktualizacj臋), ale on ma to gdzie艣 p贸ki co, bo jakas kancelaria za艂atwia mu te odszkodowanie.
gowno za艂atwi:)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 10:05 

Wyp艂acaj膮 bo cz臋艣膰 ju偶 dosta艂a te pseudo "odszkodowania".

To, 偶e dzwoni膮 i pisemnie wzywaj膮 to wsz臋dzie.

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2017, o 23:10 

https://dojczland.info/zmiany-w-przepis ... niemczech/

G贸ra

PostNapisane: 30 gru 2017, o 15:36 

Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2014, o 21:14
@leszekmw ostatnio tu pisa艂em ze dwa miesi膮ce temu. Wtedy co艣 p艂aka艂e艣 i widz臋 偶e do teraz nie przesta艂e艣...

@Janusz kopiuj wklej w przypadku softu nie dzia艂a. Tak mi m贸wi艂 tuner z goodhope gdy drugi raz robi艂em soft po tym gdy m膮dry mechanik (polski w Niemczech) wydedukowa艂, 偶e niedogrzany silnik w pierwszej kolejno艣ci leczy si臋 przywr贸ceniem oryginalnego softu. Gdy mu m贸wi艂em, 偶e koledzy na forum m贸wi膮, 偶e to na 99% termostat skrzyni (czy jaki艣 tam inny drugi, ju偶 nie pami臋tam) to mnie wy艣mia艂, m贸wi膮c 偶e w internetach to nie ma mechanik贸w i celowo 藕le doradzaj膮, 偶eby wyda膰 wi臋cej pieni臋dzy. Opr贸cz skasowanego programu, zap艂aci艂em st贸wk臋 za wymian臋 uszczelki termostatu g艂贸wnego i stwierdzenie 偶e teraz powinien ju偶 si臋 grza膰 ale jednak nie gwarantuje. Do tej pory si臋 je偶臋 jak o tym lamusie pomy艣l臋. Sory za dygresje.

@tdi- masz jakie艣 szczeg贸艂y dotycz膮ce wyp艂at odszkodowa艅 w Niemczech? Bo mi te偶 o uszy nic si臋 nie obi艂o. I ch臋tne pozna艂bym argumenty Twego kolegi, kt贸re maj膮 sk艂oni膰 VAG do wyp艂aty kasy. Sprawa jest irytuj膮ca tym bardziej 偶e w US odszkodowania id膮 w dziesi膮tki miliard贸w dolar贸w a tutaj migaj膮 si臋 jakim艣 eko-konsumenckim be艂kotem.

Wys艂ane z mojego SM-N950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 30372 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 ... 2025  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: