Pomoc w wycenie samochodu

Tematy nie związane z Superbem
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: trueboar »

Mam kilka powodów żeby rozważyć sprzedaż samochodu. Prośba o pomoc z wyceną, jaką powinienem, realnie, chcieć za swój samochód? Historia w skrócie:
  1. Produkcja styczeń 2016: wersja Active, 1,8 TSI DSG, kamerka, czujniki i jakieś mniejsze bajery
  2. sierpień 2016 stłuczka, koleś rozwalił mi koło
  3. kwiecień 2017 domontowanie haka (wypinany westfalia, oryginalna wiązka, ASO)
  4. po drodze likwidacja kilku usterek: przyciski sterowania szybami od strony kierowcy, gniazdo USB, złuszczyła mi się trochę okładzina klamki kierowcy i drążka zmiany biegów
  5. kilka mniejszych rysek, w tym największa od osiedlowego wandala (wg niektórych wystarczy polerka, wycena naprawy z zeszłego roku ~500 zł)
  6. wykup na początku 2019
  7. maj 2019 wymiana sworznia wahacza, geometria nie-ok, wydaje mi się, że to jest usterka która istnieje jeszcze po stłuczce z sierpnia 2016 ale dopiero teraz ktoś zauważył. Ale o tym założę może oddzielnie wątek
  8. teraz najechane 43 k km
Ogólnie autko bardzo fajne najpoważniejsza sprawa z przednim zawieszeniem, druga to poprawka lakiernicza nad tylny światłem. Prócz tego na minus jeszcze: felgi stalowe :(, brak automatycznych świateł i dość marnie wyglądająca tapicerka (chodzi o jakość a nie obecny stan).

Ile wołać? Poniżej jakiej ceny nie schodzić? Z góry dziękuję za pomoc.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: Big »

Moim zdaniem max to 60-62 tys zł. Po pierwsze to najuboższa możliwa wersja wyposażenia, więc na rynku wtórnym nie jest zbytnio poszukiwana. Po drugie te wszystkie Twoje przygody też obniżają cenę auta.
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: trueboar »

Big pisze:Moim zdaniem max to 60-62 tys zł. Po pierwsze to najuboższa możliwa wersja wyposażenia, więc na rynku wtórnym nie jest zbytnio poszukiwana. Po drugie te wszystkie Twoje przygody też obniżają cenę auta.
Dzięki, a powiedz co sądzisz o cenie gdyby tej stłuczki nie było? Ryski zostają bo to się zdarza, wiadomo. Będę się starać o odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu i nie wiem jakiej kwoty się spodziewać. Fajnie by też było wiedzieć ile taka historia w głowie potencjalnego nabywcy obniża wartość.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: Sebastian_M26 »

To może być zagięta podłużnica lub rama zawieszenia, sprzedaż takiego auta może się skończyć zwrotem z powodu wady ukrytej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: Big »

Myślę, że gdyby auto było bezwypadkowe/bezstłuczkowe można by za nie otrzymać ok. 3-5 tys zł więcej.
Jednak w przypadku Twojego egz. główna rolę gra uboga wersja wyposażenia. Niestety ale tu wychodzi to co mówimy gdy doradzamy ludziom zakup nowego auta tzn. żeby nie kupować najuboższej wersji bo kiedyś będzie bardzo trudno ja odsprzedać. Zwłaszcza jeśli sprzedaje się tak młode auto. Większości ludzi szukających 3-4 latka chce kupić auto z bogatym wyposażeniem. Dla kolejnej części z nich taki używany samochód w bogatej wersji, jest alternatywą dla nowego golasa z salonu, wiec również szukają wypasionych wersji wyposażenia.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: orlik »

To prawda
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: MILeq »

Realnie, to będziesz miał za chwilę 4-letnie auto w budzie sprzed lifta - niestety :(.

Moim zdaniem, powinieneś wziąć 50% nowego - realnie do sprawy podchodząc.
Możesz sobie to jeszcze sprawdzić dosyć prosto: pojedź do jakiegoś AAA, żeby Ci wycenili. Do ich wyceny dodaj +10% i to będzie realna cena sprzedaży z ogłoszenia, za którą powinno pójść.

Ale, jak koledzy już wspominali, licz się niestety za minus do ceny za golasa i stłuczkę :(.
skip
Posty: 12
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 12:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomoc w wycenie samochodu

Post autor: skip »

Myślę, że nie warto zakładać nowego tematu.
Na ile w takiej sytuacji wyceniacie taką konfigurację:

Rok produkcji 2016, wersja ambition + jakieś dodatki, 1.4 tsi 150km, krajowy, przebieg 75000 bez przygód i poprawek lakierniczych?

Ewentualnie ile dołożyć przy wersji style?
ODPOWIEDZ