Sprawy podatkowe

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze:Dokładnie o to mi chodzi. Po co w firmie auto osobowe? Ano przeważnie po to, że pracownik albo właściciel ma przyjechać autem z domu do roboty. A z roboty pojechać na zakupy i odebrać dziecko ze szkoły. Te samochody nie służą do zarabiania pieniędzy, tylko do szukania kosztów prowadzonej działalności aby nie zapłacić podatku. Oczywiście - jadę do klienta, pakuję towar do auta, rozwożę. Po pracy odstawiam auto na parking firmowy i jedę swoim do domu. To jest jak najbardziej działalność i od tego powinno być 100% zwolnienia. Ale do tego typu rzeczy kupuje się Skodę Rapid a nie auto za pół bańki. Stąd ustawodawca wprowadził ograniczenia. Należy się cieszyć że 150 tysięcy i 50% VAT, ale przypuszczam, że zaraz się to zmieni.
Czyli że Kulczyk jakby żył jadąc na spotkanie biznesowe miałby z prywatnego odrzutowca wskakiwać do rapida :lol:

Ja rozumiem że są przegięcia, ale nie ma złotego środka....
W Czechach kiedy płacisz podatki od tego i firma generuje przychody, zarabia na to, możesz se jeździć po bułki do sklepu i w 100% jest to w koszty wrzucane. Zresztą w sumie generowanie kosztów jest tak naprawdę zmniejszaniem haraczu dla tej bandyckiej sitwy, jest taki wykres i ktoś to wrzucał kiedyś (zresztą o tym pisaliśmy) że pewne obciążenia społeczne powiększają czarną strefę, a nie regulowanie pewnych sfer wpływa wręcz pozytywnie na 1 gospodarkę, 2 na wpływy do budżetu z takich mniej "dociskanych" stref...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

CLO27 pisze:
Enriquez pisze:Dokładnie o to mi chodzi. Po co w firmie auto osobowe? Ano przeważnie po to, że pracownik albo właściciel ma przyjechać autem z domu do roboty. A z roboty pojechać na zakupy i odebrać dziecko ze szkoły. Te samochody nie służą do zarabiania pieniędzy, tylko do szukania kosztów prowadzonej działalności aby nie zapłacić podatku. Oczywiście - jadę do klienta, pakuję towar do auta, rozwożę. Po pracy odstawiam auto na parking firmowy i jedę swoim do domu. To jest jak najbardziej działalność i od tego powinno być 100% zwolnienia. Ale do tego typu rzeczy kupuje się Skodę Rapid a nie auto za pół bańki. Stąd ustawodawca wprowadził ograniczenia. Należy się cieszyć że 150 tysięcy i 50% VAT, ale przypuszczam, że zaraz się to zmieni.
Czyli że Kulczyk jakby żył jadąc na spotkanie biznesowe miałby z prywatnego odrzutowca wskakiwać do rapida :lol:

Ja rozumiem że są przegięcia, ale nie ma złotego środka....
W Czechach kiedy płacisz podatki od tego i firma generuje przychody, zarabia na to, możesz se jeździć po bułki do sklepu i w 100% jest to w koszty wrzucane. Zresztą w sumie generowanie kosztów jest tak naprawdę zmniejszaniem haraczu dla tej bandyckiej sitwy, jest taki wykres i ktoś to wrzucał kiedyś (zresztą o tym pisaliśmy) że pewne obciążenia społeczne powiększają czarną strefę, a nie regulowanie pewnych sfer wpływa wręcz pozytywnie na 1 gospodarkę, 2 na wpływy do budżetu z takich mniej "dociskanych" stref...
Ale w Czechach nie masz 500+ a ja mam 2 dzieci i biere 500+ co miesiąc także tego płacicie podatki ...Bo mi na ramki tablic rejestracyjnych nie starczy ...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: CLO27 »

no przez 500 plus kredytu nie dostałem także super hehehehe :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: JacekRS »

:lol: Za takie ramki i naklejki na autach powinno sie wieszać :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: orlik »

szczypiorekFL pisze:A mi to wszystko bum cykcyk, podatków nie place w Polsce od prawie 20 lat ( oprócz za dom itp.) I bardzo dobrze mi z tym .
Jedzenie, paliwo i wszystko co kupujesz w PL przywozisz też ze stanow?
Prąd, gaz i inne rachunki w domu też dostarczają Ci ze stanów?

A no widzisz, więc jednak płacisz podatki :D
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

orlik pisze:
szczypiorekFL pisze:A mi to wszystko bum cykcyk, podatków nie place w Polsce od prawie 20 lat ( oprócz za dom itp.) I bardzo dobrze mi z tym .
Jedzenie, paliwo i wszystko co kupujesz w PL przywozisz też ze stanow?
Prąd, gaz i inne rachunki w domu też dostarczają Ci ze stanów?

A no widzisz, więc jednak płacisz podatki :D
No ale zawsze mogę wyłączyć prąd, iść na dietę ( co akurat by mi się przydalo), zrezygnować z auta i jeździć rowerem ...

No i nie narzekam że nie mogę oszukać państwa rozliczając podatek od auta które zarejestrowałem na firmę.

Orlik ty chyba masz ramkę sfinansowano z wyludzenia VAT.

I tu się zgadzam z Marcinem jest to karygodne że cwaniactwo w Polsce jest przyjęte za normę.


Jacek RS

przykro mi że śmieje się z Twojego klubu politycznego ale obiecuję że jak inna złodziejska partia wygra to zmienię ramki zgodnie z ich planem rozkradania kraju.


Ok Idę spac atmosfera podgrzana ;-)



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: orlik »

Karygodne jest to, że pobierasz 500+
A odnośnie wyłudzeń Vatu i innych form oszukiwania państwa przesadziłeś pod moim adresem.
I tak jak mówisz wyłącz prąd, idź na dietę - przynajmniej będzie spokój tutaj przez kilka miesięcy jak będziesz w Polsce.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: JacekRS »

szczypiorekFL pisze:
orlik pisze:
szczypiorekFL pisze:A mi to wszystko bum cykcyk, podatków nie place w Polsce od prawie 20 lat ( oprócz za dom itp.) I bardzo dobrze mi z tym .
Jedzenie, paliwo i wszystko co kupujesz w PL przywozisz też ze stanow?
Prąd, gaz i inne rachunki w domu też dostarczają Ci ze stanów?

A no widzisz, więc jednak płacisz podatki :D
No ale zawsze mogę wyłączyć prąd, iść na dietę ( co akurat by mi się przydalo), zrezygnować z auta i jeździć rowerem ...

No i nie narzekam że nie mogę oszukać państwa rozliczając podatek od auta które zarejestrowałem na firmę.

Orlik ty chyba masz ramkę sfinansowano z wyludzenia VAT.

I tu się zgadzam z Marcinem jest to karygodne że cwaniactwo w Polsce jest przyjęte za normę.


Jacek RS

przykro mi że śmieje się z Twojego klubu politycznego ale obiecuję że jak inna złodziejska partia wygra to zmienię ramki zgodnie z ich planem rozkradania kraju.


Ok Idę spac atmosfera podgrzana ;-)



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

SzczypiorekFL - chyba nie zrozumiales aluzji... no ale skoro pytasz o preferenwcje polityczne to akurat Kurdupla z Żoliborza nie znosze, wracajac do sedna, widzac tego typu ramki/naklejki zbiera mnie na litosc z racji zyebanego gustu „tuningowego” :D
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

orlik pisze:Karygodne jest to, że pobierasz 500+
A odnośnie wyłudzeń Vatu i innych form oszukiwania państwa przesadziłeś pod moim adresem.
I tak jak mówisz wyłącz prąd, idź na dietę - przynajmniej będzie spokój tutaj przez kilka miesięcy jak będziesz w Polsce.
Wytłumacz mi dlaczego karygodne jest pobieranie 500+ zgodnie z prawem, wiesz powiem Tobie coś tak w zaufaniu do ukończenia studiów byłem wychowywany tylko prze matkę ojciec nie płacił alimentów tj płacił 5zl do czasu aż ja się upomnialem o nie ( zdrowie matki nie pozwalało na to) , mama pracowała na posadzie państwowej jako księgową i wyobraź sobie że przekraczała próg dochodu, który by mnie kwalifimowal do pomocy socjalnej o całe 10zl ( na naukowe bylem za glupi) także nie pierdol mi że 500+ biorę bez podstaw bo należy się jak psu kość ( mam dwie córki ile ty masz dzieci co wniosłes do społeczeństwa) inna sprawa skąd biorą te 500+ Ale powiem tobie szczerze chuj mnie to obchodzi tym bardziej że właśnie tacy pseudo biznesmeni rodzice moich kolegów oszukiwali w sprawach dochodowych i kolega jeździł autem na studia i jednocześnie dostawał najwyższe stypendium socjalne.( jakoś nikt się nie przejmował że my na to wszyscy placimy)

Co do wyliczeń Vatu sam to napisałeś wcześniej tj nie wyłudzasz bo robisz wszystko zgodnie z przepisami, których nikt w Polsce nie egzekwuje.

JacekRS

Jestem z Pucka tu są inne gusty wiesz akapucko i te sprawy ;-)

Cieszę się że nie jesteś pisdzielcem ;-) a ja jestem naprawde a polityczny bo niestety cała ta wiejską to jedna banda... banda zlodzieji

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: orlik »

Szczypior urzekła mnie Twoja historia. Tylko właśnie na te 500+ płacę ja i większość z nas tutaj, a Ty dumnie chwalisz się tym, że podatków nie płacisz, a 500+ pobierasz.
A to, że odliczę kilka stówek Vatu miesięcznie, gdzie oddaję kilkunastokrotnie więcej do garnuszka państwa polskiego na między innymi 500+ to nazywasz kombinatorstwem i wyłudzeniem Vatu?

Wiedz, że państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko to właśnie my jak to nazywasz ,,kombinatorzy" w największym stopniu dorzucamy do tego gara.

Wiesz ile Vatu odliczysz z zakupu auta za 150.000 netto (184.500 brutto)? 17,250 tys. (w ciągu trwania kilku lat leasingu).
Nie będę pisał ile pieniędzy mimo tego odliczenia w zamian oddaję państwu, a ile ludzi ma pracę itp. Jest mi tylko przykro, że Ci, którzy nie prowadzą czegoś swojego nie są w stanie tego zrozumieć.

A wiesz ile pobierasz 500+ na dwójkę dzieci? 12 tys. rocznie. i ok, należy Ci się jak psu buda bo tak zaj*****a partia ustaliła, ale oprócz kupienia głosów nic pozytywnego z tego rozdawnictwa nie ma.

Miłego wieczoru!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: Camillinhio »

Orlik, według obowiązujących przepisów, 500+ należy się każdemu, kto ma przynajmniej dwójkę dzieci. Także, jeśli Szczypior bierze kasę za drugą córkę, to nie robi nic złego czy karygodnego. Korzysta z obowiązującego prawa, tak samo jak Ty rozliczając auto w firmie. Jeśli jednak bierze kasę na obie córki, to stawia go to w tym samym szeregu, co jego koledzy ze studiów na socjalu z samochodami ;) Być może i takie działania były zgodne z prawem, ale czasami pozostaje kwestia moralności.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: CLO27 »

No i tu wchodzimy w zupełnie inne obszary....czy zawsze postępowanie zgodnie z prawem jest równe z postępowaniem zgodnie zasadami moralnymi...czy milioner mający 6 dzieci powinien brać na 5tkę kasę...500 plus jak się ktoś tym interesował spowodowało wzrost kosztów życia porównując rok 2016 i 2018 o prawie 600 zł(jakieś tam wyliczenia dla rodzin 4 osobowych) :lol: czy jest to taka kwota można polemizować, ale chyba nikt nie zaprzeczy że jest znacznie drożej..

Wszystkie sztuczne regulacje powodujące wzrost bezrobocia poprzez promowanie nieróbstwa są moim zdaniem złe, powinna być to ulga dla ciężko pracujących a nie zachęta do dymania się dla patologii :mrgreen: U mnie z powodu tego przepisu zwolniło sie paru ludzi bo na ch on ma pracować jak nie pracując dadzą mu tyle samo :)
Ktoś napiszę że ilu to pomogło itp.. kufa to powinnien być daleko idący socjal dla tych naprawdę biednych...

A 500+ se szczypiorek bier jak nasi medrcy dają, sami uchwalili hehehe to czemu niby miałbyś nie brać :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

orlik pisze:Szczypior urzekła mnie Twoja historia. Tylko właśnie na te 500+ płacę ja i większość z nas tutaj, a Ty dumnie chwalisz się tym, że podatków nie płacisz, a 500+ pobierasz.
A to, że odliczę kilka stówek Vatu miesięcznie, gdzie oddaję kilkunastokrotnie więcej do garnuszka państwa polskiego na między innymi 500+ to nazywasz kombinatorstwem i wyłudzeniem Vatu?

Wiedz, że państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko to właśnie my jak to nazywasz ,,kombinatorzy" w największym stopniu dorzucamy do tego gara.

Wiesz ile Vatu odliczysz z zakupu auta za 150.000 netto (184.500 brutto)? 17,250 tys. (w ciągu trwania kilku lat leasingu).
Nie będę pisał ile pieniędzy mimo tego odliczenia w zamian oddaję państwu, a ile ludzi ma pracę itp. Jest mi tylko przykro, że Ci, którzy nie prowadzą czegoś swojego nie są w stanie tego zrozumieć.

A wiesz ile pobierasz 500+ na dwójkę dzieci? 12 tys. rocznie. i ok, należy Ci się jak psu buda bo tak zaj*****a partia ustaliła, ale oprócz kupienia głosów nic pozytywnego z tego rozdawnictwa nie ma.

Miłego wieczoru!
Ale ty durny jestes ... poczytaj a potem się wypowiadaj rocznie dostaje 6tys na jedno dziecko.

Miejsca pracy nikomu nie zabieram a całą kasę wydaje w Polsce i właśnie takie osoby jak ty mają dzieki mnie co robić.

I te kilka stowek co @@@@@ na specjalne zyczenie orzelka zmieniam na KOMBINUJESZ JAK ŁYSY POD GÓRKE @@@@@ z podatku uzytkujac prywatnie auto to bys się wstydził.
Dzięki tobie i tobie podobnym właśnie może zabraknąć na 500+

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, o 14:50 przez szczypiorekFL, łącznie zmieniany 3 razy.
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

CLO27 pisze:No i tu wchodzimy w zupełnie inne obszary....czy zawsze postępowanie zgodnie z prawem jest równe z postępowaniem zgodnie zasadami moralnymi...czy milioner mający 6 dzieci powinien brać na 5tkę kasę...500 plus jak się ktoś tym interesował spowodowało wzrost kosztów życia porównując rok 2016 i 2018 o prawie 600 zł(jakieś tam wyliczenia dla rodzin 4 osobowych) :lol: czy jest to taka kwota można polemizować, ale chyba nikt nie zaprzeczy że jest znacznie drożej..

Wszystkie sztuczne regulacje powodujące wzrost bezrobocia poprzez promowanie nieróbstwa są moim zdaniem złe, powinna być to ulga dla ciężko pracujących a nie zachęta do dymania się dla patologii :mrgreen: U mnie z powodu tego przepisu zwolniło sie paru ludzi bo na ch on ma pracować jak nie pracując dadzą mu tyle samo :)
Ktoś napiszę że ilu to pomogło itp.. kufa to powinnien być daleko idący socjal dla tych naprawdę biednych...

A 500+ se szczypiorek bier jak nasi medrcy dają, sami uchwalili hehehe to czemu niby miałbyś nie brać :)
Dokładnie Clo jak Daja będę bral a co do milionerów z 6 dzieci był kiedyś wywiad z panią która o ile dobrze pamiętam jest milionerka i ma właśnie 6 czy osmioro dzieci można znaleźć i fajnie to wytłumaczyła co I jak z czym ...

Kto ma dzieci to wie że te 500 zł to kropla w morzu potrzeb, czy mi się należy pewnie nie ale tego przepisy nie regulują w przeciwieństwie do użytkowania auta firmowego do celów prywatnych i tu właśnie jest kłopot z takim Orlikiem dla niego to kilka stow ale ile takich jest co robią podobnie i jak na tym nasze piękne państwo traci...

Kończę powiedziałem już wszystko na ten temat

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, o 08:36 przez szczypiorekFL, łącznie zmieniany 1 raz.
szczypiorekFL

Re: Sprawy podatkowe

Post autor: szczypiorekFL »

Camillinhio pisze:Orlik, według obowiązujących przepisów, 500+ należy się każdemu, kto ma przynajmniej dwójkę dzieci. Także, jeśli Szczypior bierze kasę za drugą córkę, to nie robi nic złego czy karygodnego. Korzysta z obowiązującego prawa, tak samo jak Ty rozliczając auto w firmie. Jeśli jednak bierze kasę na obie córki, to stawia go to w tym samym szeregu, co jego koledzy ze studiów na socjalu z samochodami ;) Być może i takie działania były zgodne z prawem, ale czasami pozostaje kwestia moralności.
Kolego może źle zrozumiałeś nie ma możliwości żebym dostał na dwójkę dzieci bo dochód muszę wykazać no i dla 6tys więcej rocznie bym nie ryzykowal kary lub więzienia.


Pozatym widzę że dużo osób wypowiada się na tematy o których nie ma zielonego pojęcia aby dostać 500+ na dwójkę dzieci trzeba spełnić szereg uwarunkowań tj nie wystarczy być biednym tylko praktycznie trzeba być zebrakiem.

POZATYM NAPISALEM WYRAZNIE ZE POBIERAM ZGPODNIE Z PRZEPISAMI tzn. Na drugą córkę....
Ale jak orlikowi pióra zasłaniają oczy to nie dziwi że rozpętał gownoburze


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, o 08:37 przez szczypiorekFL, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ